• מכוני כושר רמת גן

איך בוחרים חדר כושר שמתאים לצרכים שלכם?

הקיץ הגיע והחלטתם בבוקר בהיר אחד שאתם רוצים להצטרף למועדון כושר.
לפני שאתם מגהצים את כרטיס האשראי ומוציאים כסף על חדר כושר שלא מתאים לכם, כדאי ורצוי מאוד שתבדקו את המקום מראש כדי לוודא שאכן תיהנו מהאימון בו, ושהוא יספק לכם את מה שאתם באמת רוצים וצריכים.

מיקום

אחד הנושאים הכי חשובים בבחירת מכון כושר הוא עניין המיקום. תמיד עדיף מכון כושר שקרוב לבית. כל מה שרחוק מכם למעלה מ-15 דקות נסיעה, לא יחזיק מעמד.

נקיון סדר ומראה כללי

מומלץ להירשם למכון שקיים כבר כמה שנים טובות,וניכר שהושקעה בו מחשבה ולא נחסך בו כסף.
שוק מועדוני הכושר הוא תחרותי מאוד, ומכונים נפתחים ונסגרים מידי כמה חודשים. חבל שתשקיעו כסף במכון שיפשוט את הרגל אחרי חצי שנה. לא רק שלא יהיה לכם מקום להתאמן בו – גם את הכסף סביר להניח שלא תראו לעולם.
המועדון צריך לשמור על רמה תקינה של מכשירים, נקיון וצוות מקצועי שעבר הסמכה. שתי בדיקות קצרות יוכלו לספק לכם דיווח מיידי על מצבו של המכון:
בתחילה הסתכלו במצב התחזוקה שלו. האם המכשירים תקינים, או שמה שלטי ה"בתיקון" מסתירים את הנוף וריפודי המכשירים מוטלאים במסקינג טייפ?
לאחר מכן היכנסו למלתחות ובדקו את נקיון המקום, האם הוא מאוורר? או האם יש במקום ריח של טחב או סימני עובש.
האם לא חסרים אלמנטים בסיסיים כגון נייר טואלט וסבון ידיים. מחוץ למלתחות, בדקו האם יש ברזייה והאם יש פינת ישיבה ומנוחה עם כורסאות.
מכון שמזניח את התחזוקה או השירותים שלו הוא לא מקום שבו אתם רוצים לשים את כספכם.

עומס והגבלה בשימוש במכשירים

הבעיה העיקרית במכוני הכושר היום היא הצפיפות ועקב כך הגבלה בשימוש בעיקר במכשירים האירוביים.
שעות העומס ברוב מועדוני הכושר היא מן הסתם עם סיום יום העבודה בין השעות 18:00-22:00.
אתם עלולים למצוא את עצמכם מחכים זמן רב בתור למכשיר, וכך מבזבזים זמן אימון יקר. מועדון שמכבד את עצמו מתהדר בכמות מכשירים גדולה ואינו מגביל את זמן השימוש במכשירים או דורש קביעת תור מראש עבור שימוש במכשירים מסוימים.
כדי להכיר את המצב במכון בו אתם מתעניינים, מומלץ לגשת למועדון בשעות העומס ואף לפנות למספר אנשים המתאמנים במקום ולשאול אותם כמה זמן, בדרך כלל, הם מחכים בתור, מהן שעות העומס המוכרות להן, ובאופן כללי – מה החסרונות של המקום. המתאמנים הם לקוחות בדיוק כמוכם, ורוב הסיכויים שהם יאירו את עיניכם לגבי פרטים מסויימים שלא חשבתם עליהם קודם.

יחס הצוות

תמיד נחמד להיות במועדון שבו שואלים אותך לשלומך כאשר אתה נפקד מאימונים, שבו יודעים את שמך ולא את מספר כרטיס החבר שלך שבו המדריכים מטפלים בך כל הזמן ללא תשלום נוסף ומעבר לאימון ראשון חינם.
אלו דברים שקשה לאמוד בכסף אך הם עושים את כל ההבדל.
בזמן שאתם עושים סיור היכרות במכון, בררו עם המנויים במקום האם ההנהלה מטפלת וקשובה לבעיות ובקשות חריגות וכך תוכלו לוודא מראש שיהיה מי שיטפל בכם בשעת הצורך.

תקופות מנוי

ידוע כי מרבית הנרשמים לחדר הכושר
אינם מתמידים ולפיכך חשוב לבדוק האם המכון מציע לכם אפשרות להרשם לתקופות קצרות משנה או לחילופין מה המדיניות בנושא הקפאת או העברת המנוי לאחר.

אז שיהיה לכם אימון מהנה.

 

הכותב: סרגיי שכטמן מאמן כושר בכיר במטרו ג'ים רמת-גן.

2017-08-06T08:44:32+00:00

השאר תגובה